Chovatelská stanice Camargo Dione

Chov Pekingských palácových psíků

Výstavy 2010/ Shows 2010

CACIB Nürnberg – 16.1.2010


Německé výstavy zpravidla vynikají precizní organizací, milou atmosférou a solidní konkurencí. Letošní první mezinárodní výstava v SRN, konaná dne 16.1.2010 v Norimberku, tato pravidla bohužel poněkud porušila. Začalo to již příjezdem, kdy s německou pečlivostí organizovaný systém parkování odeslal náš vůz, k mé obrovské nelibosti, až na nejvzdálenější parkoviště od výstavní haly. V nevlídném, velmi chladném počasí jsme tak hned brzy po ránu vyzkoušeli svoji fyzickou kondici a oběhli jsme si celé výstaviště. Po příchodu ke kruhu už mohla předem varovat skutečnost, že pro pekinéze nebyla připravena čísla a posudkové listy. Naše plemeno mělo jít podle rozpisu v katalogu předposlední, před osmi Shih Tzu. Vzorně připraveni jsme čekali na nástup do kruhu, ale k našemu překvapení jsme získali informaci, že v tomto kruhu se pekinézi vůbec neposuzují a na náš dotaz kde tedy, či kam se máme odebrat, nám vedoucí kruhu suše oznámil, že neví. Po značné chvíli, během které s tímto pánem logicky gradovala výměna názorů, se najednou zjevila rozpačitá slečna, která nám chaoticky začala rozdávat naše očekávaná čísla. Část peripetie tak byla úspěšně za námi – mohli jsme nastoupit k posuzování. Z osmi přihlášených psů se zúčastnilo sedm, z toho šest bylo z České republiky a všech šest z našeho klubu. Vítězství v plemeni získal po vítězství v šampion třídě pes Idea´s Imagine Camargo Dione, který se představil skutečně v životní formě. Ziskem posledního čekatelství VDH-CAC splnil podmínky pro udělení titulů Dtch. Champion a VDH Champion, v závěru získal i CACIB a BOB. CAC z mezitřídy získal i velmi úspěšný syn tohoto psa Amoxius Xiao Shan a ve třídě otevřené, s oceněním CAC a res. CACIB bodoval další favorit, pes Dikenson Černý paprsek.
I v kategorii fen se tituly nejvyšší rozdaly mezi naše nejlepší feny. CAC a CACIB zůstal ve třídě šampionů u feny Ambrosia Alli Birillo Barrande, ve třídě otevřené ocenění CAC a res CACIB získala fena Ulla of Tsin-ling-schan před res. CAC Aprille Alli Birillo Barrande. Rovněž vítězka ve fenách se může pyšnit splněním podmínek pro udělení titulu VDH a Dtch. Champion.
Neposledním paradoxem bylo to, že jsme vůbec nevěděli kdo nás posuzuje. Starší, korpulentnější blond dáma skutečně nebyla Joachim Weinberg, který byl jako rozhodčí pro naše plemeno uveden ve všech dostupných dokumentech k výstavě. Až dodatečně jsem získala informaci, že se jednalo o rozhodčí paní Marthu Heine. Nicméně tato, mimochodem jinak velmi příjemná dáma, dala dost neokázale najevo nelibost nad přítomností velkého počtu českých vystavovatelů u všech jí posuzovaných plemen!
Konečné výsledky hodnocení daly alespoň na chvíli zapomenout na všechny těžkosti spojené s organizací akce a následně pak, dokonale suchá dálnice umožnila bezpečnou, rychlou a pohodlnou jízdu k domovu s nadějí, že snad příští akce budou probíhat s menšími problémy.

Zuzana Brotánková

Žádné komentáře
 
Vítáme na těchto stránkách všechny příznivce našich plemen