Chovatelská stanice Camargo Dione

Chov Pekingských palácových psíků

Výstavy 2010/ Shows 2010

Speciální výstava pekinézů 2010

Brzký termín 20.2.2010 se stal datem konání speciální výstavy Pekinézů, která se konala v osvědčeném prostředí Sokolovny Středokluky.  Celkem bylo přihlášeno 49 zvířat, z toho 26 psů a 23 fen, a to ve všech třídách. Delegovaným rozhodčím k posuzování byl pan Václav Nekola. Dlouho jsem se nezúčastnila výstavy, kde by tento rozhodčí posuzoval, ale mohu jen konstatovat, že jeho posuzování bylo objektivní, s důrazem kladeným na změny standardu a co bylo přínosné, velmi dbal  na prezentaci psa v kruhu a úroveň přípravy k akci. Z toho důvodu i velmi kvalitní a dosud zpravidla úspěšní psi skončili na pořadí, které bylo pro mnohé překvapením. Už ve třídě štěňat se předvedla kvalitní výstavní naděje, v třídě dorostu se pak nový import Jaduchi-Palais Akascha, který se s první výstavní prezentací vyrovnal skvěle a s přehledem ukázal všechny své přednosti. V závěrečných soutěžích získal titul nejlepší dorost a krásný pohárek. V třídě mladých psů se v silné konkurenci předvedlo 9 psů rozdílných kvalit s ohledem na značný věkový rozptyl. Zvířata umístěná na pořadí však vykazovala  velmi slušnou úroveň a můžeme tak odhadnout kvalitu, která se nám bude postupně představovat v dospělých třídách. Bez ohledu na to, že na prvním místě se umístil líbivý červený pejsek Harry Jir-Bo paní Švecové, mne velmi v dané konkurenci zaujal Felix Gamar ze Sausforku paní  Dagmar Čihákové a skvělou prezentací překvapil pes Fabian od Macháčků pana Bezděka. Mezitřída psů byla záležitostí zkušeného černého psa Amoxius Xiao Shan paní Dolečkové, který své kvality potvrdil ziskem dalšího čekatelství CAC. Tohoto adepta na celkové vítězství v kategorii psů doplnil ze třídy otevřené velmi pěkný  Kiss of the Dragon Palazzo Imperiale paní Kolské. Očekávaný nástup psů třídy vítězů sliboval zajímavé klání mezi známými vítěznými psy mnoha posledních výstav. Tentokrát je na české půdě doplnil pes Ich. Idea´s Imagine Camargo Dione. Vzhledem k jeho minimální prezentaci v tuzemsku byl řadě chovatelů a nakonec i rozhodčímu zcela neznám. Tento pes ve věku tří let neskutečně vyzrál a představil se ve špičkové formě. V dané konkurenci předvedl i bezchybné, spolehlivé předvedení, a tak si zcela po zásluze odnesl v této třídě vítězství a CAC a v závěru získal titul vítěze Speciální výstavy.

Kategorie fen se převedla v třídě štěňat velmi slibnými odchovy chovatelské stanice Bohemia Orchis, které si odnesly nejlepší pořadí. Ve třídě mladých  v konkurenci mnohem starších fen zvítězila slibná fenka Befana Luisa Birillo Barrande paní Huškové, kterou jistě čeká bohatá výstavní kariéra. V mezitřídě v konkurenci  tří fen zaujala fena Jitřenka Modrý horizont, která v dané konkurenci byla jedinou adeptkou na zisk CAC.  Ve třídě otevřené se v konkurenci čtyř fen představila u nás také velmi málo známá fena Ulla of Tsin-ling-schan paní Karasové, fena, která na první pohled uchvátí  úžasným výrazem a nenechá nikoho na pochybách, že před ním stojí velmi elegantní, jemná fena téměř snového výrazu, která v tomto směru nemá u nás konkurenci. Spolu se spolehlivým předvedením nenechala nikoho na pochybách o svém vítězství ve třídě a v závěrečném souboji o titul nejvyšší spolu s Jitřenkou Modrý horizont a vítěznou fenou ze třídy vítězů Xilli Queen Svámí získala titul vítězky speciální výstavy. V třídě čestné se představila ICH. Sarach Achátová záře, krásná černá fena a třídu veteránů reprezentovala legendární Multich. ICH. Farah Folly Camargo Dione paní Huškové, která na této výstavě získala poslední čekatelství pro udělení titulu Veterán šampion ČR i Klubu PPP Praha.

K nastoupení o titul vítěze plemene  byli vyzváni pouze Idea´s Imagine Camargo Dione a fena Ulla of Tsin-ling-schan. Nevím zda náhodou, nebo omylem, nebyl přizván ani nejlepší mladý pes, ani nejlepší veterán. Titul BOB pak získal pes Idea´s Imagine Camargo Dione .  

Nejdůležitější akci pro plemeno máme pro letošní rok za sebou. Věřím, že mezi jejími účastníky už byl  vítěz  dalších speciálních výstav. 

Děkuji pořadateli výstavy, Pekinéz klubu za organizaci příjemné akce, rozhodčímu panu Václavu Nekolovi za vysoce korektní a profesionální výkon a všem členům Klubu PPP Praha za výbornou reprezentaci našich odchovů.

 

    Zuzana Brotánková   

                                               

Žádné komentáře
 
Vítáme na těchto stránkách všechny příznivce našich plemen