Chovatelská stanice Camargo Dione

Chov Pekingských palácových psíků

Výstavy 2009/ Shows 2009

JAHRESSIEGERSCHAU Kirchheim, SRNNěmecká speciální výstava pro plemena Japan chin, Pekinéz a King Charles spaniel, je ve výstavním světě pojmem. Kromě slibné konkurence dokáže klub vždy zajistit i zajímavou osobnost k posuzování Ne jinak tomu v letošním roce, kdy byla jako rozhodčí delegována paní Rita Morgan z Velké Británie, zkušená chovatelka našeho plemene a rozhodčí pro skupinu Toy Dogs, tedy obdoby naší skupiny IX. FCI.

O účasti na letošní speciální výstavě jsem se rozhodovala doslova na poslední chvíli. Jednak jsme letos najeli za výstavami neuvěřitelné kilometry a jistá únava se nedostavila u našeho psa, ale bohužel u nás, jeho páníčků. Navíc před týdnem jsem posuzovala na dvoudenní mezinárodní výstavě v Dánsku, a tak jsem doma stihla jen obměnit zavazadla a jelo se opět.

Díky reprezentativní úrovni akce, jsem zavolala kolegyni Dolečkovou, jestli se svými dvěma psy nechce obsadit i další třídy v kategorii psů, a tak jsme vyjeli v relativně silné sestavě. Český Junioršampion Amoxius Xiao-Shan do třídy mladých, CH. ČR Dickenson Černý paprsek do třídy otevřené a CH. Idea´s Imagine Camargo Dione (IMON) do šampiontřídy. Třídu čestnou zde reprezentoval další český odchov ICH. Kimm Cavendiš v majetku německého chovatele. 

Největší konkurence byla ve třídě mladých. Šest psů, z toho dva importy z Velké Británie, jeden pes z dánského chovu Marie Petersen, dva psi z chovu německého, jeden z nich po české matce Maggie Cavendiš. V dané konkurenci jednoznačně zvítězil Amoxius, získal titul Jahresjugendsieger 2009 a načal tak úspěšné české tažení. V mezitřídě nastoupil velmi kvalitní import Jidoran Norman německých majitelů který získal CAC, poté nastoupila třída šampionů, kde Imon porazil psa Fidelio von La-Bri, který je německým šampionem. Třída otevřená pak přinesla překvapení zejména pro nás. Dickenson Černý paprsek je výjimečně krásný pes, s dokonalou stavbou těla a zcela typickou, důstojnou mechanikou pohybu. Jeho výstavní prezentace bohužel nejsou vždy jisté, a tak tento pes na mnoha výstavách získává horší ocenění než by si zasloužil. Vzala jsem si tedy Dicka sama do kruhu a byla jsem velmi mile překvapena. Dick se předváděl naprosto vzorově a po zásluze a bez jediné pochybnosti získal ve třídě otevřené CAC. O nejlepšího psa pak nastoupili všichni naši psi, KIMM Cavendiš a jediný německý zástupce Jidoran Norman. V závěru o titul porovnávala paní rozhodčí jen Imona a Dicka a ve finále dala přednost psu Idea´s Imagine Camargo Dione s tím, že je to pro ní absolutně nejlepší pes.

Do Kirchheimu jsme přijeli o den dříve proto, abych se jako člen německého klubu zúčastnila jejich klubové schůze, kde hlavním bodem programu byly zásadní úpravy standardu našeho plemene a dále komentář ke změnám standardu plemene Japan chin. Druhý den po výstavě pak probíhaly konzultace s anglickou rozhodčí na dané téma, aby výklad posuzovatele ze země původu osvětlil některé detaily výkladu standardu. Toto z mého hlediska byla nejpřínosnější část naší účasti zde, která byla završena velmi pěkným úspěchem našich zástupců na výstavě.

Příjemným okamžikem  pro  mne bylo osobní pozvání paní Morgan na výstavu konanou pro plemeno pekinéz ve Velké Británii. Vyjádřila se, že Imon by byl velmi důstojným konkurentem v soutěži, což mne jako majitele samozřejmě zahřálo u srdíčka.

Odjížděli jsme z Kirchheimu s velmi dobrým pocitem, že jsme zase udělali krůček k dobré prezentaci našich odchovů v zahraničí. Nakonec tuto akci, pokud se jí zúčastnil český pes, vždy ji vyhrál, Valentino of Tin-ling-schan dokonce dvakrát, a to ve svých čtyřech a osmi (!) letech. Titul Jahressieger 2009 je tedy opět v Praze.

Žádné komentáře
 
Vítáme na těchto stránkách všechny příznivce našich plemen