Chovatelská stanice Camargo Dione

Chov Pekingských palácových psíků

Výstavy 2009/ Shows 2009

CACIB Brno 7.2.2009

Brněnské výstavy umí vždy překvapit. Nejen, že se akce  v tomto termínu poprvé konala jako dvoudenní DUO CACIB, ale také vystavovatelům nabídla období, v jakém se jí chtějí zúčastnit. Sobotu, která byla naladěna do jarního počasí s teplotami více než 10° vystřídala nedělní zimní atmosféra se sněhovou nadílkou, takže uspokojeni mohli být úplně všichni. Brněnské výstaviště nabídlo dostatek parkovacích ploch, minimum občerstvení, prostorné výstavní kruhy s nádhernými koberci a nekonečné fronty na všechny administrativní úkony.
Plemeno pekinéz mělo po oba dny výsadu zahraničního rozhodčího, což bylo po velmi dlouhé době více než příjemné. V sobotu posuzoval pan Dušan Paunovič ze Srbska, vystavovatelům našeho plemene neznámý, jinak známý mezinárodní rozhodčí. Druhý den se posuzování ujal pan Denis Kuželj ze Slovinska. Protože jsem se svým psem účastnila výstavy pouze v sobotu, svůj komentář omezím na tento den.
Dvacet pekinézů, to byla bezesporu velmi solidní účast. Posuzování pana Paunoviče lze okomentovat jako fundované, precizní, svěží a energické. U našeho plemene kladl důraz na typ, sílu kostry, pohyb a dále na to, co by dle jeho slov mělo být u společenských plemen naprostou samozřejmostí – výstavní úpravu srsti. Mnohým vystavovatelům zkomplikoval situaci pan rozhodčí tím, že posuzoval v angličtině. Jak nepřekonatelný problém pro ty, kteří ještě nepochopili, že na mezinárodní akci jen s češtinou nevystačí.
Pes Idea´s Imagine Camargo Dione se účastnil mezinárodní výstavy v Čechách poprvé. Ve třídě šampionů získal ocenění V 1, CAC a posléze CACIB. V následném klání o BOB pak zcela oprávněně zvítězila již osmiletá fena slovinských majitelů ICH. Sunrise Dragon Glaymore Lady, impozantní fena, která byla jistě důstojnou reprezentantkou plemene v soutěži o BIG.
 
Kompletní výsledky výstavy naleznete na stránkách www.pekinez.com
Žádné komentáře
 
Vítáme na těchto stránkách všechny příznivce našich plemen